Jak to bylo doopravdy

„S tou perestrojkou opatrně,“ varoval kolegy normalizační televizní ředitel Zelenka

Jak to bylo doopravdy

„S tou perestrojkou opatrně,“ varoval kolegy normalizační televizní ředitel Zelenka
Československá televize, Kavčí hory

Plus

Glasnosť, perestrojka, česky také přestavba – slova, která byla koncem 80. let všudypřítomná. Mnozí se jimi „zaklínali“, leckdo se před nimi schovával. Ani sami komunisté nevěděli, co vlastně dělat a jak změny pocházející ze Sovětského svazu uchopit. 
Ivana Chmel Denčevová

Účinkuje: televizní historik Daniel Růžička
Hrají: Petr Buchta, Aleš Procházka, Martin Pechlát, Pavel Soukup
Připravila: Ivana Chmel Denčevová
Režie: Michal Bureš

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jak to bylo doopravdy?

  • Nebyly vyhotoveny žádné seznamy lidí, kteří nesmějí vystupovat. Když však někdo ztratí morální a politický profil, nemůžeme mu dávat prostor na obrazovce.

  • Tato slova řekl Libor Batrla, který byl od července 1989 ústředním ředitelem Československé televize. Otázkou, tématem dnešního, jak to bylo doopravdy, je Československou televizi a film neovlivnila perestrojka. Ze studia zdraví Ivana Chmel Denčevová. Kdo podle Batrly ztratil onen morální a politický profil? Otázka pro hosta pořadu, televizního historika Daniela Růžičku.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají