Osobnost Plus

Ze Zemana se asi oklepeme hned. Jsou ale věci, které se nepodaří napravit nikdy, míní sociolog Jandourek

Osobnost Plus

Ze Zemana se asi oklepeme hned. Jsou ale věci, které se nepodaří napravit nikdy, míní sociolog Jandourek
Jan Jandourek, sociolog a spisovatel

Plus

Sociolog, starokatolický kněz a editor internetového deníku Forum 24 Jan Jandourek tvrdí, že změna režimu po roce 1989 bez potrestání vrcholných komunistů má na společnost vliv do dnešních dní. „Protože to bylo degradující na povědomí lidí. Ti lidé z toho režimu tyli, vytvářeli ho, někomu šlapali na krk a dnes mají vysoké důchody. Skoro nikomu se tady nic nestalo, což je z hlediska povědomí a morálního pohledu prohra,“ říká v Osobnosti Plus.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Debatu o tom, nakolik se dva zatím nejpreferovanější kandidáti na prezidenta Česka zapletli s komunistickými strukturami, nazývá debatou hořkou. Cituji přes 30 let od konce vlády jedné strany to vypadá, jakoby tu bývalý režim skončil včera. Nemáme se co divit, když byl někdo ve svých 30 letech členem KSČ. Dnes je svěží šedesátník a může se hbitě pohybovat v politice nebo byznysu, říká starokatolický kněz, spisovatel a novinář Jan Jandourek. Z forem 24. Vítám vás tady. Dobrý den. Dobrý den. Hezký den z plusu přeje Barbora.

  • Tachecí. Osobnost.

  • Tak ta debata, kterou jste nazval hořkou, byla, nebo nebyla podle vašeho názoru nevinen nevyhnutelná.

Více z pořadu