Interview Plus

Ukrajinci se nebojí, že by válku sami nevydrželi, ale že pomoc a solidarita ze Západu začne slábnout, říká zpravodaj Dorazín

Interview Plus

Ukrajinci se nebojí, že by válku sami nevydrželi, ale že pomoc a solidarita ze Západu začne slábnout, říká zpravodaj Dorazín
Ukrajinci pálí z raketometu v Záporožské oblasti

Plus

Před ukrajinskou armádou je další zima, která zpomalí pozemní operace. „Rusko bude více spoléhat na terorizování civilního obyvatelstva a poškozovat kritickou infrastrukturu,“ předvídá zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu na Ukrajině Martin Dorazín. Jak silná je ukrajinská únava a zklamání ze stále nekončící války? A jak se vyvíjí situace na frontě?
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • M, který Ukrajinci získají, Rusové ztrácejí, řekl během návštěvy Kyjeva generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Podle jeho názoru Ukrajinci získávají při proti ofenzivě půdu pod nohama. Stoltenberg slíbil také další pomoc s tím, že aliance bude stát na straně Kyjeva tak dlouho, jak to bude potřeba. Odhodlaná slova generálního tajemníka ale nemůžou zastřít, že se stále častěji objevují úvahy o únavě z války na straně západních spojenců a také o zklamání, že během proti ofenzivy se nepodařilo vytlačit okupanty z většího území. Vládnou stejné nálady i přímo na Ukrajině? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Interview je zpravodaj ČRo na Ukrajině Martin Dorazín. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají