Téma dne

Vede se válka Ruska proti Ukrajině i v kyberprostoru?

Téma dne

Vede se válka Ruska proti Ukrajině i v kyberprostoru?
Hacker

Plus

Ruská armáda na Ukrajině útočí na další a další města a neustále přicházejí nové zprávy z bojiště. Klíčové pro další vývoj války by však mohlo být nejen to, co se odehraje ve fyzickém prostoru, ale i v kyberprostoru. Do jaké míry mezi sebou na Ukrajině už teď bojují i hackeři? Jakým kybernetickým útokům by Ukrajina mohla čelit? Debatují hosté Lukáše Matošky.
Lukáš Matoška

Hosté Tématu dne Lukáše Matošky: 
Jan Fingerland, komentátor Českého rozhlasu
Aleš Špidla, odborník na kybernetickou bezpečnost, prezident Českého institutu manažerů informační bezpečnosti, Vysoká škola Cevro Institut
Adéla Klečková, expertka na kyberválky a kyberaktivismus, Asociace pro mezinárodní otázky

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ruská armáda na Ukrajině útočí na další a další města a neustále přicházejí nové.

  • Zprávy z bojiště. Klíčové pro další vývoj války by však mohlo být nejen to, co se odehraje ve fyzickém prostoru, ale i v kyberprostoru. Do jaké míry mezi sebou na Ukrajině už teď bojují i hackeři? Jakým kybernetickým útokům by Ukrajina mohla čelit a jak by s obranou vůči nim mohli Ukrajině pomoct země EU? Dobrý poslech přeje Lukáš Matoška.

  • Téma dne ČRo.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají