Interview Plus

Kreml hledá příležitost, jak vycouvat z války. Vyčkává velkou změnu na Západě, míní ruský expert na tajné služby

Interview Plus

Kreml hledá příležitost, jak vycouvat z války. Vyčkává velkou změnu na Západě, míní ruský expert na tajné služby
Ruský prezident Vladimir Putin

Plus

Po roce a půl od začátku války na Ukrajině se fronta pohybuje jen minimálně, Rusko ale stále deklaruje cíl dobýt a denacifikovat celou zemi. „Vědí, že to není příliš realistické. Ale v Kremlu chápou, že nejlepší, co teď můžou udělat, je čekat a doufat. Vyčkávat, zda nedojde k nějaké velké změně buď v Evropě, nebo ve Spojených státech,“ míní ruský novinář a odborník na tajné služby Andrej Soldatov.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Roce a půl od začátku války na Ukrajině vidíme jen minimální posun i fronty. Ani jedné z bojujících stran se nedaří zásadní průlom. Denně přitom přibývá mrtvých a zraněných. Původní plán ruského prezidenta Vladimira Putina zmocnit se Ukrajiny během krátké doby zcela selhal. Ale ani Ukrajinci nemůžou mluvit o tom, že by dokázali vyhnat okupanty ze svého území. Jak dosavadní průběh invaze změnil mocenskou pozici Vladimira Putina. Jak rozsáhlou podporu Putin ve své zemi má a o co opírá svoji moc? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je ruský novinář žijící v Londýně, odborník na ruské tajné služby, spoluzakladatel serveru agentura Twitteru Andrej Soldatov. Myslíte, že v současné chvíli je jasné, čeho přesně chce Rusko na Ukrajině dosáhnout?

Více z pořadu