Dvacet minut Radiožurnálu

Oznamovatelé korupce by díky zákonu nemuseli být bráni jako nějací práskači, vysvětluje právník z Rekonstrukce státu

Dvacet minut Radiožurnálu

Oznamovatelé korupce by díky zákonu nemuseli být bráni jako nějací práskači, vysvětluje právník z Rekonstrukce státu
dohoda, úplatek, úplatky, byznys, korupce, peníze, obálka s penězi (ilustrační foto)

Radiožurnál

Vláda na dnešním jednání schválila návrh zákona o ochraně oznamovatelů protiprávní činnosti, tzv. whistleblowerů. K návrhu mají výhrady protikorupční organizace i někteří ministři. Koho, v jakých situacích a před čím konkrétně má nový zákon chránit? Nehrozí, že jej budou zaměstnanci zneužívat, aby se mstili svým zaměstnavatelům? A opravdu může ochrana oznamovatelů zásadně pomoci v boji proti korupci? Tomáš Pancíř se ptal Věnka Bonuše, právníka z projektu Rekonstrukce státu.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vláda na svém dnešním jednání schválila návrh zákona o ochraně oznamovatelů protiprávní činnosti, tedy tzv. whistleblowerů. K návrhu přitom mají výhrady protikorupční organizace i někteří ministři. Koho, v jakých situacích a před čím konkrétně by měl nový zákon chránit. Nehrozí, že ho budou zneužívat někteří zaměstnanci, aby se mstili svým šéfům nebo zaměstnavatelům. A opravdu může ochrana oznamovatelů zásadně pomoci v boji proti korupci?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu je právník spolku Rekonstrukce státu Věnek Bonuš. Dobrý den. Vítejte v našem studiu.

  • Dobrý den. Děkuji moc za pozvání. Vy jste ten návrh.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají