Dvacet minut Radiožurnálu

Viktor Daněk: Česko opět hraje nad svou váhu. Pomoc Ukrajině protlačilo i na summit lídrů EU

Dvacet minut Radiožurnálu

Viktor Daněk: Česko opět hraje nad svou váhu. Pomoc Ukrajině protlačilo i na summit lídrů EU
Viktor Daněk

Radiožurnál

V Bruselu dnes večer začíná mimořádný summit šéfů členských států EU. Shodnou se jeho účastníci na další podpoře Ukrajiny? Jak se postaví k situaci na Blízkém východě? Co by měla udělat EU, aby zvýšila svou ekonomickou konkurenceschopnost? A ovlivní průběh a výsledky aktuálního summitu to, že do voleb do Evropského parlamentu zbývají necelé dva měsíce? Tomáš Pancíř se zeptal zástupce ředitele výzkumného institutu Europeum a bývalého zpravodaje ČRo v Bruselu Viktora Daňka.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Bruselu dnes večer začíná mimořádný summit šéfů členských států EU. Shodnou se jeho účastníci na další podpoře Ukrajiny? Jak se postaví k situaci na Blízkém východě? Co by měla udělat EU, aby zvýšila svou ekonomickou konkurenceschopnost a prosperitu. A ovlivní průběh a výsledky aktuálního summitu to, že do voleb do Evropského parlamentu už zbývají jen necelé dva měsíce?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá i ČRo Plus, je zástupce ředitele výzkumného institutu Evropy, bývalý zpravodaj ČRo v Bruselu Viktor Daněk. Dobrý den. Po čase opět vítejte ve studiu.

  • Děkuji moc za pozvání. Dobrý den. Tématem dnes začínajícího mimořádného summitu EU původně měla být ekonomická konkurenceschopnost EU a také vztahy EU s Tureckem. Ale na program nakonec přibyla také Ukrajina a situace na Blízkém východě. Podle informací ČTK to jednání o Ukrajině prosadilo do agendy Česko společně s Nizozemskem a Dánskem. Dá se to brát jako důkaz silnější pozice Česka v EU?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají