Dvacet minut Radiožurnálu

Odborářka zdravotníků: Vláda má jednat dopředu, ne na požádání. Konsolidační balíček dopadne hlavně na zaměstnance

Dvacet minut Radiožurnálu

Odborářka zdravotníků: Vláda má jednat dopředu, ne na požádání. Konsolidační balíček dopadne hlavně na zaměstnance
Předsedkyně odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková

Radiožurnál

Proč si odboráři stěžují, že s nimi vláda nejedná o dopadech avizovaných úsporných opatření? Jak by měla komunikace s vládou vypadat, aby s ní byli odboráři spokojeni? Podaří se dialog navázat příští úterý na společné schůzce? Vladimír Kroc se ptal Dagmar Žitníkové, předsedkyně odborového svazu zdravotnictví a sociální péče.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Proč si odboráři stěžují, že s nimi vláda nejedná o dopadech avizovaných úsporných opatření? Kdo ohrožuje sociální smír a jak se má vést sociální dialog?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková. Dobrý den.

  • Příjemný podvečer. Na misi ministrů a vrchní ředitelé sekcí by dnes měly vypořádávat připomínky k vládnímu balíčku ke konsolidaci veřejných financí. Jakého druhu jsou vaše výhrady a které z nich považujete za zásadní?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají