Dvacet minut Radiožurnálu

Přizpůsobit se i bojovat. Klimatickou situaci dokážeme vrátit do normálu, čím dříve se zavře emisní kohout, nabádá Jan Dusík

Dvacet minut Radiožurnálu

Přizpůsobit se i bojovat. Klimatickou situaci dokážeme vrátit do normálu, čím dříve se zavře emisní kohout, nabádá Jan Dusík
Jan Dusík - ministr životního prostředí

Radiožurnál

Je takzvaný Green Deal v současné podobě politicky obhajitelný? Máme vzhledem k rychlejšímu tempu oteplování prostor k jeho zmírňování? A dokážeme se důsledkům globální klimatické změny přizpůsobit? Vladimír Kroc se ptal Jana Dusíka, nově jmenovaného zástupce generálního ředitele pro klimatickou politiku v Evropské komisi.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Je tzv. Green Deal v současné podobě politicky obhajitelný, máme vzhledem k rychlejšímu tempu oteplování prostoru k jeho zmírňování. Dokážeme se důsledkům globální klimatické změny přizpůsobit?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes Jan Dusík, nově jmenovaný zástupce generálního ředitele pro klimatickou politiku v Evropské komisi. Dobrý den a gratuluji k tomu, že jste se stal jedním z nejvýše postavených českých úředníků v unijních institucích.

  • Přeji pěkné odpoledne. Zdravím do Prahy a děkuji za gratulaci.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají