Dvacet minut Radiožurnálu

Budoucí europarlament bude zřejmě méně zelený. Od toho se bude odvíjet ochota k dalším klimatickým krokům, myslí si ministr pro evropské záležitosti

Dvacet minut Radiožurnálu

Budoucí europarlament bude zřejmě méně zelený. Od toho se bude odvíjet ochota k dalším klimatickým krokům, myslí si ministr pro evropské záležitosti
Green Deal

Radiožurnál

Co přinesla dnešní návštěva předsedkyně Evropské komise v Česku? Má český premiér pravdu, že se zatím nepodařilo nasměrovat členské země EU k inovacím? Vydrží ochota politiků k zásadnějším opatřením na ochranu klimatu i v době kampaně před evropskými volbami? A jak se postaví Česko k návrhu na reformu EU? Tomáš Pancíř se ptal ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka (STAN).
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Co přinesla dnešní návštěva předsedkyně Evropské komise v Česku? Má pravdu český premiér, že se zatím nepodařilo nasměrovat členské země EU k inovacím. Vydrží ochota politiků k zásadnějším opatřením na ochranu klimatu i v době kampaně před evropskými volbami? A jak se postaví Česko k návrhu na reformu EU?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je ministr pro evropské záležitosti, člen celostátního výboru hnutí Starostové a nezávislí Martin Dvořák. Dobrý den, vítejte v našem pořadu.

  • Se. Poledne. Přeji. Děkuji za pozvání. Předesílám, že náš rozhovor předtáčíme vzhledem k vašemu programu po poledni, takže na případné pozdější informace nemůžeme reagovat. Každopádně ale můžeme reagovat na dopolední a ranní návštěvu předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové v Praze. Ta se zúčastnila mimo jiné konferenci Hospodářských novin o Green Dealu. Tam vystoupila společně s premiérem Petrem Fialou. Petr Fiala tam řekl, že po čtyřech letech od vyhlášení Green Dealu, tedy Zelené dohody pro Evropu, se nepodařilo nasměrovat země EU k inovacím a proměnám ekonomiky. Dodal, že bez inovací Evropě hrozí, že bude brzy přispívat k cizí prosperitě a název starý kontinent by v globální ekonomice mohl nabýt nového významu. Souhlasíte s tím?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají