Interview Plus

Argumenty proti euru jsou iracionální a emotivní, tvrdí ministr pro evropské záležitosti Dvořák

Interview Plus

Argumenty proti euru jsou iracionální a emotivní, tvrdí ministr pro evropské záležitosti Dvořák
Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák

Plus

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) si myslí, že přijetí eura není pro Česko prioritou a není prý nutné stanovovat datum pro vstup do eurozóny ani v případě, že začneme plnit Maastrichtská kritéria. Proti tomu se ale ozvali i někteří členové vlády: „Česko teď má hodně starostí, ale myslím, že některé z nich by se podařilo rychleji a líp řešit přijetím eura,“ namítá ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN).
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ministr financí Zbyněk Stanjura z ODS říká, že o euru v ČR se sice můžeme bavit, není to ale priorita. Není podle něj potřeba ani stanovovat žádné datum pro vstup do Eurozóny. A to ani v případě, že Česko začne plnit tzv. maastrichtská kritéria, která mají sloužit jako ukazatel, že ekonomika dané země je v základních parametrech v pořádku. Stoje Stanjurovým názorem ale nesouhlasí ministři z ostatních koaličních stran. Jak pravděpodobné tedy je, že tato vláda rozhodne o vstupu Česka do Eurozóny? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák hnutí STAN. Dobrý den. Dobrý den.

Více z pořadu