Zaostřeno

Zaostřeno na památky. Jak přežívají období drahých energií a vysoké inflace?

Zaostřeno

Zaostřeno na památky. Jak přežívají období drahých energií a vysoké inflace?
Francesco Kinský dal Borgo před zámkem Karlova Koruna

Plus

Česko má nesmírně bohaté a různorodé historické dědictví. Stát oficiálně registruje desítky tisíc nemovitých památek. Mnoho z nich spravují soukromí vlastníci, jako je Václav Macháček-Rieger v Malči na Havlíčkobrodsku: „Já bych se musel stydět, kdybych to neudělal. Považuju to za svou povinnost,“ vysvětluje, proč se rozhodl zřídit na zámku muzeum svých předků Františků Palackého a Riegera, a ne třeba hotel nebo wellness centrum.
Vít Pohanka

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Česko se rádo chlubí nesmírně bohatým a různorodým historickým dědictvím. Stát eviduje desítky 1000 nemovitých památek. Mnoho z nich spravují soukromí vlastníci, jako třeba Václav Macháček Rieger v Malči na Havlíčkobrodsku.

  • Já bych se musel do konce života stydět, kdybych to neudělal. Já to považuji za naprostou povinnost.

  • Vysvětluje, proč se rozhodl zřídit na zámku muzeum svých předků Františka Palackého a Riegra, a ne třeba hotel. Jenže i majitelé zámků, ať už státní, nebo soukromý, žijí v ekonomické realitě.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají