Zaostřeno

Počet dětí se speciálními vzdělávacími potřebami enormně roste, školy přitom už praskají ve švech

Zaostřeno

Počet dětí se speciálními vzdělávacími potřebami enormně roste, školy přitom už praskají ve švech
Autistům mohou vadit hlasité zvuky, například ruch ve třídě

Plus

V Česku přibývá dětí s takzvanými speciálními vzdělávacími potřebami, nejčastěji s poruchami autistického spektra nebo s kombinovaným postižením. Kapacity základních speciálních škol jsou ale omezené, řada dětí nebyla vylosována u zápisu a jejich rodiče teď čekají, co bude dál. Především v Praze je to už kritické.
Lucie Korcová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Poruchy autistického spektra nebo kombinované postižení. V Česku přibývá dětí s tzv. speciálními vzdělávacími potřebami. Kapacity základních speciálních škol jsou ale omezené. Řada dětí ne byla vylosována u zápisu a jejich rodiče teď čekají, co bude dál. Především v Praze začíná být situace kritická. Jaká jsou řešení? Selhává inkluze, nebo prostě jen není vhodná pro každé dítě? A kam s dětmi, které nezapadají do škatulek? Na tyto a další otázky se pokusím odpovědět v následujících 20 minutách. Dobrý poslech přeje Lucie Korcová.

  • Zaostřeno.

  • Tak tady jsi? No v pokoji.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu