Speciál Radiožurnálu

České Švýcarsko je dvousečná zbraň. Společnou linku se správou parku ale chceme najít, shodují se kandidáti z Krásné Lípy

Speciál Radiožurnálu

České Švýcarsko je dvousečná zbraň. Společnou linku se správou parku ale chceme najít, shodují se kandidáti z Krásné Lípy
Předvolební debata kandidátů do zastupitelstva v Krásné Lípě

Radiožurnál

Ke komunálním volbám na konci září se chystají i obce, jejichž život nedávno poznamenal rozsáhlý požár. Nakolik jsou lidé žijící v sousedství Národního parku České Švýcarsko ovlivněni jeho existencí? Je pro ně blízkost nedotčené přírody s omezenými zásahy člověka prospěšná? A co by vzkázali ostatním obcím, které by se v budoucnosti mohly rovněž dotýkat hranic nově vytvořených národních parků? Jan Pokorný se ptal kandidátů do komunálních voleb v Krásné Lípě. 

Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobrý den. Vítáme vás u rádia při sledování videopřenosů na serveru iROZHLAS. A taky tady v kulturním domě v Krásné Lípě, kam se sešli občané Krásné Lípy v docela hojném počtu. Vítám vás tady a děkujeme, že jste nás tady přijali. Dobrý den. Dobré odpoledne si myslím, že někdo zatleská si, ale takto se mi to se mi nepovedlo hned na začátku. Dobře. Necháte se. Potlesk pro naše hosty. Posluchačům řekl, že Krásná Lípa je město v Ústeckém kraji v okrese Děčín ve střední části Šluknovského výběžku. Leží v údolí říčky Křinice. Je známý jako vstupní brána do Národního parku České Švýcarsko a je tady i sídlo tohoto parku. Městem prochází hranice tří chráněných oblastí chráněná krajinná oblast Labské pískovce, Národní park České Švýcarsko a chráněná krajinná oblast Lužické hory. Krásná Lípa má čtyři a půl 1000 obyvatel a předvolební 10 a Radiožurnálu a ČRo Plus právě začíná.

  • Volby 2022. Debata lídrů v Krásné Lípě.

  • Tak se nám to povedlo. Potlesk zazněl, ale posluchači ho neslyšeli, protože jste tleskali ve chvíli, kdy šel ten předvolební Žingor. No tak si to zkusíme po tom průběhu debaty ještě jednou. Minulých komunálních voleb se tady zúčastnilo necelých 37 % voličů. Většinou hlasů dali sdružení 2018, které má teď v zastupitelstvu 15 mandátů. Volba pro Lípu získala čtyři a KSČM dva mandáty. V diskusi tedy vítám dosavadního starostu Jana Koláře, lídra kandidátky sdružení 22.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají