Téma dne

Blížící se zima nebude přát velkým mechanizovaným operacím. Ukrajina tak bude ve značné výhodě, míní generál Macko

Téma dne

Blížící se zima nebude přát velkým mechanizovaným operacím. Ukrajina tak bude ve značné výhodě, míní generál Macko
Válka na Ukrajině pokračuje už pět měsíců

Plus

Rusko údajně začalo ustupovat i z ukrajinského Záporoží. Informace o úspěchu ofenzívy proti ruské armádě hlásí Ukrajina. Podle ní ovládá Kyjev už téměř celou Charkovskou oblast. Co to může znamenat pro další vývoj na frontě? Jak to ovlivňuje situaci v Rusku a mění se tím přístup mezinárodního společenství?
Martina Mašková

Hosté:
Martin Dorazín, zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu na Ukrajině
Pavel Macko, generál, poručík v záloze, bývalý zástupce náčelníka generálního štábu slovenské armády
Tomáš Glanc, rusista, překladatel a univerzitní pedagog
Jiří Schneider, bývalý český diplomat a politik

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ranního plusu. Rusko údajně začalo ustupovat i z ukrajinského Záporoží. Kyjev ovládá prakticky celou Charkovskou oblast. Co to může znamenat pro další vývoj na frontě? Jak to ovlivňuje situaci v Rusku a případně mění přístup mezinárodního společenství? Tomu se budeme detailně věnovat v příštích minutách. U mikrofonu je Martina Mašková. Téma dne.

  • ČRo Ukrajina tedy hlásí úspěchy v ofenzivě proti ruské armádě. Pracovníci ruských okupačních úřadů údajně utíkají ze záporožské oblasti na jihovýchodě země. Podle Kyjeva je už prakticky celá Charkovská oblast pod ukrajinskou kontrolou. Ve spojení jsem s Martinem Dorazínem, naším zvláštním zpravodajem na Ukrajině.

  • Martine, dobrý den. Dobré ráno. Už je ten ústup Rusů ze Záporoží potvrzen?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají