Speciál

Volby na Slovensku vyhrál s náskokem Smer. Poslechněte si speciální vysílání Českého rozhlasu Plus a Radiožurnálu

Speciál

Volby na Slovensku vyhrál s náskokem Smer. Poslechněte si speciální vysílání Českého rozhlasu Plus a Radiožurnálu
Předseda strany SMER Robert Fico v sobotu večer před sídlem své strany

Plus

Předčasné volby do slovenské Národní rady skončily vítězstvím Smeru expremiéra Roberta Fica s necelými 23 procenty. S výrazným odstupem druhé skončilo liberální proevropské hnutí Progresivní Slovensko (PS), které má necelých 18 procent. Třetí je se 14,7 procenty Hlas. Poslechněte si celý povolební speciál Českého rozhlasu Plus a Radiožurnálu z mobilního studia Českého rozhlasu v Bratislavě. Moderuje Jan Pokorný.
Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Osm hodin, šest a půl minuty večer po 20. hodině se uzavřely volební místnosti. Na Slovensku. Skončily deváté volby od vzniku samostatného státu. Stále vládne prozatímní kabinet. Začínají pravděpodobně jednání o možných příštích koalicích. Přenosový vůz jsme zaparkovali v Bratislavě mýtné ulici v těsném sousedství Slovenského rozhlasu a přímo z hlavního města budeme komentovat volební a povolební dění na Slovensku. Společné vysílání Radiožurnálu a plusu právě začíná.

  • Speciální tzv.

  • naši reportéři sledovali dění v řadě stranických a po volebních štábů v Bratislavě. Mi speciál. Začínáme u vítěze. Strana směr trojnásobného expremiéra Roberta Fica potvrdila pozici dlouhodobě nejsilnější strany. Druhé bylo progresivní Slovensko. Volební noc ve štábu směru strávil zpravodaj ČRo v Bratislavě Ladislav Novák. Dobré ráno. Ladislave.

Ostatní také poslouchají