Souvislosti Plus

Sociolog Vašečka: Fico chce demokratické instituce ovládnout, ne je zlikvidovat

Souvislosti Plus

Sociolog Vašečka: Fico chce demokratické instituce ovládnout, ne je zlikvidovat
Viktor Orbán a Robert Fico v roce 2016

Plus

Do slovenských předčasných voleb zbývá v podstatě týden. Průzkumy dávají největší šance na vítězství straně Smer bývalého premiéra Roberta Fica. Bez šance ovšem není ani dosud neparlamentní Progresivní Slovensko. Politická nabídka je pestřejší a povolebních koalic může být několik.
Petr Dudek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Do slovenských předčasných voleb zbývá v podstatě týden. Průzkumy dávají největší šance na vítězství strany SMER bývalého premiéra Roberta Fica. Bez šance ovšem není ani dosud neparlamentní progresivní Slovensko. Politická nabídka je pestřejší a povolebních koalic může být několik. Kam se náš bývalý souputník po volbách vydá a proč je tak důležité, jak se tentokrát voliči na Slovensku rozhodnou?

  • Souvislosti Plus.

  • Při poslechu souvislostí. Plus zdraví Petr Dudek. Ve studiu vítám kolegyni Pavlínu Nečáskovou, která pracovala do roku 2021 jako zpravodajka ČRo v Bratislavě. Dobrý den. Dobrý den. Rovněž vítám Petra Macinky, mluvčího institutu Václava Klause a politologa. Dobrý den. Dobrý den. Do Bratislavy zdravím našeho pravidelného hosta, sociologa Michala Vašečky. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají