Interview Plus

Fico se chce zapsat do dějin. Tmelem koalice budou trestní stíhání, míní novinář Němeček

Interview Plus

Fico se chce zapsat do dějin. Tmelem koalice budou trestní stíhání, míní novinář Němeček
Novinář Tomáš Němeček

Plus

Bývalý trojnásobný slovenský premiér Robert Fico bude po volebním vítězství sestavovat novou vládu. Uspěl s ostrou kampaní, ve které mimo jiné prohlašoval, že ukončí vojenskou pomoc Ukrajině. „Pro mnoho Slováků znamená Fico stabilitu a konec chaosu. Končící koalici vládnoucí v letech 2020 až 2023 skutečně provázely velké rozbroje a podrazy,“ komentuje novinář Tomáš Němeček.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Slováci si vybrali Roberta Fica v parlamentních volbách. Tento muž, kterého Slovensko dobře zná z jeho dřívějších působení v premiérském úřadě, dosáhl jednoznačného vítězství. Uspěl s ostrou kampaní, ve které mimo jiné prohlašoval, že ukončí vojenskou pomoc Ukrajině. Světová média Fica často označují rovnou za proruského politika. Vyhrál Ficův směr volby právě díky tomu, co od něj vlastně jeho voliči očekávají? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes novinář a právník Tomáš Němeček, který situaci na Slovensku dlouhodobě sleduje. Dobrý den. Dobrý den. Robert Fico jistě není v politice žádným nováčkem. Právě naopak. A právě proto si jej Slováci zvolili.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají