Speciál

Novým slovenským prezidentem bude Peter Pellegrini. Poslechněte si povolební Speciál

Speciál

Novým slovenským prezidentem bude Peter Pellegrini. Poslechněte si povolební Speciál
Peter Pellegrini řeční, zatímco čeká na výsledky voleb

Plus

Ve druhém kole slovenských prezidentských voleb se ziskem 53 procent hlasů porazil předseda parlamentu a šéf vládní strany Hlas Peter Pellegrini exministra zahraničí Ivana Korčoka. Volební účast byla 61 procent, tedy výrazně vyšší než v prvním kole před dvěma týdny, kdy přišlo k urnám 52 procent slovenských občanů. Poslechněte si celý speciál Českého rozhlasu Plus a Radiožurnálu. Moderuje Jan Pokorný.
Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Radiožurnálu a českého.

  • Jsem +. Slováci zvolili Petera Pellegriniho novým prezidentem. Dokázal získat druhý nejvyšší počet hlasů od doby.

  • Co je na Slovensku? Přímá volba? 1406898 hlasů. Jeho protikandidát Ivan Korčok uznala porážku. Volební účast byla vyšší než v prvním kole a také náskok vítězného kandidáta byl oproti očekáváním šest %. Celou noc nemám. Ve zpravodajství průběžně podávali informace ze Slovenska. Slyšeli jste první reakce vítěze i poraženého. V následujících minutách tedy zařazujeme speciální vysílání.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají