Dvacet minut Radiožurnálu

Volby rozhodla obrovská účast. Pellegriniho prohra v prvním kole mobilizovala voliče vlády, říká velvyslanec Jindrák

Dvacet minut Radiožurnálu

Volby rozhodla obrovská účast. Pellegriniho prohra v prvním kole mobilizovala voliče vlády, říká velvyslanec Jindrák
Rudolf Jindrák

Radiožurnál

Předseda slovenského parlamentu a šéf vládní strany Hlas Peter Pellegrini bude novým prezidentem. Přestože před dvěma týdny v prvním kole zaostal, druhé přesvědčivě ovládl díky masivnímu nárůstu voličské účasti i úspěšnému přetažení příznivců neúspěšných kandidátů. „Jeho prohra v prvním kole mobilizovala voliče nynější vládní koalice,“ komentuje pro Dvacet minut Radiožurnálu výsledky Rudolf Jindrák, český velvyslanec v Bratislavě.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Slovensko si s přesvědčivou převahou zvolilo za prezidenta Petra Pellegriniho. Co to znamená pro česko-slovenské vztahy? Co pro EU a co pro Slovensko samotné?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes velvyslanec Česka na Slovensku Rudolf Jindrák. Zdravím vás po linkách do Bratislavy. Dobrý den.

  • Dobrý den z Bratislavy. Co rozhodlo slovenské prezidentské volby? Mají pravdu ti, kteří tvrdí, že to bylo strašení válkou?

Více z pořadu