Interview Plus

Ze slovenské politiky se stává divadelní aréna bez pravidel, Čaputová je mi inspirací, říká Korčok

Interview Plus

Ze slovenské politiky se stává divadelní aréna bez pravidel, Čaputová je mi inspirací, říká Korčok
Ivan Korčok

Plus

Slovensko za několik týdnů čekají prezidentské volby. Podle průzkumů je favoritem současný předseda parlamentu Peter Pellegrini, který je zároveň šéfem koaliční strany Hlas. „Půjde o to, jestli prezident bude z jednoho mocenského proudu, který dnes vládne,“ uvádí druhý nejsilnější kandidát a bývalý ministr zahraničních věcí Ivan Korčok.
Kamila Schusterová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Slovensko za několik týdnů čeká nejdůležitější politická událost roku, a tou jsou prezidentské volby. Podle průzkumů jsou favority současný předseda parlamentu Peter Pellegrini a bývalý ministr zahraničních věcí Ivan Korčok. Co volby rozhodne? Může nový prezident uklidnit, nebo dokonce sjednotit silně rozdělenou slovenskou společnost? Od mikrofonu zdraví.

  • Kamila Schusterová, Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je dnes Ivan Korčok. Vy jste byl pane Korče, roku diplomatem, velvyslancem například ve Spojených státech amerických nebo při EU. Více než dva roky jste vedl slovenskou diplomacii a loni v srpnu jste ohlásil své rozhodnutí kandidovat na prezidenta. S čím tedy vstupujete do předvolební kampaně a které oblasti jsou vaše priority?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají