Souvislosti Plus

Covid změnil smýšlení o turismu. Směřujeme teď od kvantity ke kvalitě, popisuje kastelán hradu a zámku Český Krumlov

Souvislosti Plus

Covid změnil smýšlení o turismu. Směřujeme teď od kvantity ke kvalitě, popisuje kastelán hradu a zámku Český Krumlov
Veřejná debata Českého rozhlasu Plus v Českém Krumlově o turismu. Zleva Martin Lobík, Pavel Slavko, Dalibor Carda a Jan Bumba

Plus

Česká republika během koronavirové pandemie zažívala turistický bod mrazu a ani příchod války na Ukrajině situaci příliš nezlepšil. Přesto lidé začali po covidu opět více cestovat, i když v menším počtu, než jsou některá návštěvní místa zvyklá. Jaké množství turistů je přiměřené, aby z cestování měli radost nejen oni, ale také místní obyvatelé? Jak by měla města a popřípadě stát pracovat s turismem a jak se dá zlepšit?
Jan Bumba

Hosté:
Pavel Slavko, kastelán hradu a zámku Český Krumlov
Dalibor Carda, starosta Českého Krumlova
Martin Lobík, předseda Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov
Jan Herget, ředitel agentury CzechTourism 
Thea Kučerová, marketérka a spoluatorka podcastu Trendspotting

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vítám vás u poslechu pořadu Souvislosti Plus. Dnešní vydání je v mnoha ohledech mimořádné. Především proto, že nejsme v tradičním rozhlasovém studiu, ale ve studijním centru v Českém Krumlově a jsme moc rádi, že tady můžeme přivítat živé publikum. Od mikrofonu zdraví Jan Bumba.

  • Souvislosti Plus.

  • To, že jsme v Českém Krumlově, není samozřejmě náhoda. Jedno z nejkrásnějších měst ve střední Evropě se stalo takovým ilustrativním příkladem toho, co se může stát, když město zahltí turisté, a stejně tak toho, jak obtížné je, když tito turisté zmizí. Poslechněme si na úvod reportáž redaktora ČRo České Budějovice Petra Kubáta.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají