Ranní interview

Člověk v tísni: Uprchlíci teď potřebují poradenství, finance by měly cílit na zranitelné skupiny

Ranní interview

Člověk v tísni: Uprchlíci teď potřebují poradenství, finance by měly cílit na zranitelné skupiny
ukrajinská vlajka

Radiožurnál

Válka na Ukrajině trvá už tři čtvrtě roku. Humanitární víza od té doby dostalo v Česku přes 400 tisíc Ukrajinců, část z nich už se vrátila zpátky. Práci sehnalo 98 tisíc uprchlíků. „Jsou tu zranitelné skupiny – maminky s malými dětmi nebo lidé se zdravotním postižením, velmi špatně se umisťují na trh práce, takže potřebují nějaký přístup k financím,“ vysvětuje Zuzana Ramajzlová, z organizace Člověk v tísni. Jak je možné pomoci a co je nejvíce potřeba? Poslechněte si rozhovor.
Petr Král

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Je to přesně tři čtvrtě roku od chvíle, kdy na Ukrajinu dopadly první ruské rakety. Miliony Ukrajinců, převážně žen s dětmi, následně ze země uprchli. No a část z nich našla nový domov tak i v Česku. Humanitární víza od začátku války dostalo přes 400000 Ukrajinců. Část z nich už se ale vrátila zpátky domů. Podle nejnovějších údajů ministerstva práce a sociálních věcí teď v Česku pracuje přes 98000 uprchlíků. S nimi tady jsou i jejich děti anebo další příbuzní. Naším hostem je teď Zuzana Ramajzlová, vedoucí programu SOS Ukrajina organizace Člověk v tísni. Dobrý den.

  • Dobrý den.

  • Kolik lidí z Ukrajiny teď stále potřebuje vaši pomoc?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají