Pro a proti

Putin teď sjednotil Evropu a demokratický svět, z Ukrajinců udělal patrioty, tvrdí exdiplomat Kolář

Pro a proti

Putin teď sjednotil Evropu a demokratický svět, z Ukrajinců udělal patrioty, tvrdí exdiplomat Kolář
Ruský prezident Vladimir Putin

Plus

Mělo by se NATO silněji angažovat v konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem? „Pokud mluvíme o vyslání vojenských jednotek, tak tato otázka není na stole, protože by to přispělo k eskalaci, kterou nebudeme mít pod kontrolou. Ale to neznamená, že nemůžeme Ukrajině pomáhat jinak, což se i děje,“ míní nezávislý senátor Pavel Fischer. Také bývalý velvyslanec v Moskvě Petr Kolář souhlasí, že zapojení NATO je mimo hru. 
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dnes se ptá Karolína Koubová.

  • Děkuji za slovo. Dobré dopoledne. Zavřete nebe nad Ukrajinou, skandovalo se v neděli na Václavském náměstí na happeningu na podporu ukrajinského národa. Měla by se Severoatlantická aliance vložit do konfliktu razantněji, například tak, že zřídí bezletovou zónu, nebo je to v situaci, kdy Vladimir Putin nařídil uvést jaderné síly do stavu nejvyšší pohotovosti. Značně riskantní krok. Mohlo by na to vojensky podpořit Ukrajinu víc nebo skutečně nemůže zasáhnout nad rámec dodávek zbraní, protože jde o území nečlenského státu.

  • A proti Karolíny Koubové.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají