Interview Plus

Generál Mičánek: Válku nerozhodnou technologie, ale množství. Náš válečný průmysl ale neběží na plné obrátky

Interview Plus

Generál Mičánek: Válku nerozhodnou technologie, ale množství. Náš válečný průmysl ale neběží na plné obrátky
Ukrajinský voják nabíjí kulomet na bojové pozici v zákopu

Plus

Ukrajina má před sebou druhou válečnou zimu. Protiofenziva nepřinesla kýžené výsledky a Západ nezvládá vyrábět dost munice a zbraní. Vrchní velitel ukrajinské armády veřejně připustil, že se bojující strany ocitly v patové situaci. „Osobně bych o patové situaci nehovořil. Ta nastává, když žádná ze stran nemá možnost manévrů a řešení situace. A nečekám, že k tomu už došlo, ani u jedné ze stran nevidím rezignaci na její cíle,“ soudí brigádní generál v záloze František Mičánek.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ukrajince čeká druhá zima ve válce proti. Ofenziva nepřinesla kýžené výsledky a západ nezvládá vyrábět dost munice a zbraní. To vše ve chvíli, kdy americký Senát zablokoval návrh prezidenta Bidena o finanční pomoci Ukrajině, Izraeli a pásmo Gazy. Co to bude znamenat pro další vývoj bojů Ukrajinců proti ruské agresi a v jaké situaci jsou na začátku zimy obě armády? Dobrý poslech přeje.

  • A Fenyková Interview Plus.

  • Do Brna zdravím hosta Interview Plus, bezpečnostního analytika, pedagoga VŠ CEVRO a brigádního generála v záloze Františka Mičánka. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají