Osobnost Plus

Mezi běžnými Rusy stoupá touha po míru a nervozita z války. Putin je ale ve velmi dobré kondici, míní novinářka Procházková

Osobnost Plus

Mezi běžnými Rusy stoupá touha po míru a nervozita z války. Putin je ale ve velmi dobré kondici, míní novinářka Procházková
Petra Procházková

Plus

Od začátku války na Ukrajině se do Ruské federace dostane jen málo zahraničních novinářů a i ti mají omezené pole působnosti, tvrdí novinářka Deníku N Petra Procházková. „Zdá se, že touha po míru – nechci říct odpor proti válce – roste. V Rusku byl výzkum na téma, co by si lidé přáli do nového roku, a vyšlo jim ukončení války a mír. Už ale nevíme, za jakých okolností – jestli by se Rusové měli stáhnout apod. Ale touha po míru a nervozita z války určitě stoupá,“ říká.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Kdo bojovat chtěl, už je v zákopu nebo na hřbitově. Vlastenci padly, žoldáci došli, zbývají ti, kterým se nechce, napsala v souvislosti s chystanou ukrajinskou mobilizací. Mimochodem, zákon o nové mobilizaci má dnes projednat ukrajinský parlament. Bez jeho schválení přijdou podle ukrajinských generálů na řadu v černé scénáře. Dnešním hostem osobnosti. Plus je paní novinářka Petra Procházková z Denníku N. Vítáme. Dobrý den. Dobrý den. Petro. Hezký den. Taky přeje Barbora Tachecí.

  • Osobnost.

  • Napadá mě, jestli v Ukrajině, na Ukrajině existuje nějaká obdoba toho, co je v Rusku takové. Ten spolek ruských matek, která brání své syny před odchodem a Putin se jich bojí, tak jestli něco takového je na Ukrajině?

Více z pořadu