Pro a proti

Nemažme historii, obhajuje nápis na Andělu exprimátor Kasl. Odstraněním oživíme moderní dějiny, oponuje zastupitel Mareš

Pro a proti

Nemažme historii, obhajuje nápis na Andělu exprimátor Kasl. Odstraněním oživíme moderní dějiny, oponuje zastupitel Mareš
Nový vzhled vestibulu Na Knížecí vychází z návrhu původních autorů tehdejší stanice Moskevská

Plus

Nápis Moskva-Praha ve vestibulu metra Anděl nadále budí emoce. Pražští radní prozatím rozhodli o umístění informační tabulky, která vysvětlí, že s přátelstvím mezi oběma městy je to trochu jinak, než tvrdili normalizační vládci. Vypíše se navíc výtvarná soutěž na úpravu vestibulu. Podle kritiků jde ale vzhledem k ruské agresi na Ukrajině o polovičaté řešení.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nápis Moskva Praha ve vestibulu metra Anděl z nadále budí emoce. Pražští radní prozatím rozhodli o umístění informační tabulky, která vysvětlí, že s přátelstvím mezi oběma městy je to trochu jinak, než tvrdil i normalizační vládci. Vypíše se navíc výtvarná soutěž na úpravu vestibulu. Podle kritiků jde ale o polovičaté řešení a v době, kdy z Moskvy proudí pokyny k zabíjení na Ukrajině, je zachování připomínky falešné Družby přinejmenším nevhodné. Bylo by lepší celý nápis odstranit.

  • Pro a proti.

  • Z dnešního pro a proti jsou architekt, bývalý pražský primátor Jan Kasl, také předseda poradní komise rady hlavního města Prahy pro výtvarné umění ve veřejném prostoru. Vítám vás. Dobrý den. Dobré dopoledne a zastupitel hlavního města Prahy Pavel Mareš z KDU-ČSL. Vítejte. Dobrý den. Pane Kasle, vy jste nedávno třeba v ČT říkal, že ta vysvětlující tabulka v zásadě stačí. Proč myslíte, že teď v době pokračující války na Ukrajině není nutné udělat nějaké silnější gesto?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají