Interview Plus

Ruská anexe okupovaných regionů je bezvýznamná. Na podporu Ukrajině nebude mít vliv, tvrdí americká velvyslankyně při NATO Smithová

Interview Plus

Ruská anexe okupovaných regionů je bezvýznamná. Na podporu Ukrajině nebude mít vliv, tvrdí americká velvyslankyně při NATO Smithová
Julianne Smithová, velvyslankyně USA při NATO, během rozhovoru v Interview Plus

Plus

Rusko oznámilo anexi okupovaných území Ukrajiny, kde se v uplynulých dnech uskutečnila referenda. Kyjev a Západ daly již dříve najevo, že plebiscity narychlo zorganizované Moskvou uznat nehodlají. „Spolu se spojenci jsme naprosto jednotní v pohledu, že je tento krok zcela bezvýznamný. A na to, jakou podporu poskytujeme Ukrajině, nebude mít žádný dopad,“ říká americká velvyslankyně při NATO Julianne Smithová.
Viktor Daněk

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ruský prezident Vladimir Putin se dnes chystá podpisem oficiálně stvrdit anexe čtveřice ukrajinských území, která okupuje ruská armáda. K Rusku tak hodlá připojit zhruba 15 % rozlohy Ukrajiny. Tento postup je podle západu v hrubém rozporu se základními principy mezinárodního práva včetně Charty OSN. Americký prezident Joe Biden prohlásil, že Spojené státy ruské nároky na ukrajinské území nikdy neuznají. Může anexe změnit povahu konfliktu? Jak v centrále Severoatlantické aliance vnímají ruské hrozby použitím jaderných zbraní a kdy bude možné ukázat na pachatele poškození plynovodu Nord Stream? Příjemný poslech přeje ze sídla NATO v Bruselu Viktor Daněk.

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je americká velvyslankyně při Severoatlantické alianci Julian Smithovou, která rozhovor poskytla ČRo a skupině dalších evropských médií. Rusko se právě chystá dokončit anexi okupovaných ukrajinských území a připojit je k federaci. Co tento krok bude z vašeho pohledu znamená?

Více z pořadu