Pro a proti

Kauza Čapí hnízdo byla deformovaná politikou, říká poslanec Vondráček. Soud jakýkoliv tlak zvenčí jasně vyloučil, oponuje advokát Němeček

Pro a proti

Kauza Čapí hnízdo byla deformovaná politikou, říká poslanec Vondráček. Soud jakýkoliv tlak zvenčí jasně vyloučil, oponuje advokát Němeček
Andrej Babiš u soudu 14.2.2024

Plus

Andrej Babiš a Jana Nagyová byli ve středu osvobozeni v kauze Čapí hnízdo. Jakkoliv zatím rozsudek není pravomocný, jde o druhý osvobozující verdikt v kauze, která od zahájení trestního stíhání trvala sedm let. Ačkoliv Andrej Babiš kauzu označuje za politicky motivovanou, soudce Jan Šott to ve středu odmítl.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Andrej Babiš a Jana Nagyová byli ve středu osvobození v kauze Čapí hnízdo. Jakkoliv zatím rozsudek není pravomocný. Jde o druhý osvobozující verdikt v kauze, která od zahájení trestního stíhání trvala sedm let. Loni v září, když se Andrej Babiš dozvěděl, že vrchní soud zrušil ten první osvobozující rozsudek, řekl, že rozhodnutí respektuje. Současně ale dodal, je to politické stíhání. Je to účelové stíhání na objednávku. Někdo si vzpomněl roce 2 16 se v roce 2 7 se něco stalo. Je to nesmysl.

  • Ačkoliv Andrej Babiš kauzu označuje za politicky motivovanou, soudce Jan Šot to ve středu odmítl.

  • Policie odváděla pečlivou, dobrou práci. Státní zástupce, to by bylo tím s panem velmi zodpovědně a já aspoň na základě obsahu toho, co mám k dispozici, tak jsem tam žádné politické tlaky nebo nějaké politické záležitosti neviděl.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají