Osobnost Plus

Spolupráce ANO a ODS? Rozbít ODS půjde, když špatný výsledek voleb sestřelí Fialu, říká politolog Hloušek

Osobnost Plus

Spolupráce ANO a ODS? Rozbít ODS půjde, když špatný výsledek voleb sestřelí Fialu, říká politolog Hloušek
Vít Hloušek

Plus

Expremiér Andrej Babiš a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (oba ANO) jsou v kauze Čapí hnízdo nevinní. Rozhodl o tom i napodruhé Městský soud v Praze. Verdikt není pravomocný.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Cíl. A už je to tu. Zas. Čapí hnízdo obžalovaní v případu padesátimilionové dotace na stavbu kongresového areálu jsou taky stále titíž pan Babiš, paní Nagyová. Městský soud v Praze se právě dnes k projednávání tohoto případu vrací. Hostem osobnosti. Plus je prof. vít Hloušek, šéf mezinárodního politologického ústavu Fakulty sociálních studií Masarykovy university a taky proděkan pro výzkum a doktorské studium Fakulty sociálních studií Masarykovy. Já vás tady vítám dobrý den. Dobrý den. Děkuji za pozvání a hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Tak pane profesore, je jasné, že ať bude tento týden, snad tento týden ten rozsudek jakýkoli bude zatím nepravomocný, cesta k tomu pravomocnému je zase případně ještě delší. A když byl tázán pan Havlíček dnes v ranním plusu na tom, co by se stalo, kdyby Andrej Babiš byl odsouzen pravomocně, tak odpověděl určitě se něco stane. A já se vás ptám, co by se v tomto extrémním případu, ke kterému opravdu je otázka, jestli dojdeme, ale kdybychom k němu došli, tak co by se stalo?

  • Kdybychom k němu došli, co by se stalo? Upřímně řečeno, těžko říct. Víme, co by se mělo stát. Pokud by byl Andrej Babiš pravomocně odsouzen, tak by měl rezignovat na své politické funkce. Ale nejsem si úplně jist, jestli se to stane. Tam je několik variant. Andrej Babiš může zase prostě hrát tu hru. Dobře, byl jsem pravomocně odsouzen, to znamená, že třeba nebudu aspirovat na pozici premiéra, možná nebudu chtít být ani ve vládě. Ale nic ho nemůže donutit, aby složil tu pozici šéfa. Ano, nebo naopak může složit pozici, že vám říct, že prostě je to celé politické objednávka, politická, účelová záležitost.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají