Interview Plus

Vyšetřování Čapího hnízda se posunulo od podstaty kauzy, jsem z toho rozpačitý, říká reportér Spurný

Interview Plus

Vyšetřování Čapího hnízda se posunulo od podstaty kauzy, jsem z toho rozpačitý, říká reportér Spurný
Jaroslav Spurný

Plus

Obnovené líčení v kauze Čapí hnízdo u Městského soudu v Praze skončilo potvrzením původního osvobozujícího rozsudku. Soudce Jan Šott zdůraznil, že v případu je mnoho otázek, které by si zasloužily odpověď, důkazní tmu prý ovšem nelze zaplnit spekulacemi v neprospěch obžalovaných. „Jsem z toho rozpačitý, protože práce s indiciemi, kterých se důkazní tma týká, mohla být trošku jiná, než jak s nimi pracoval soudce,“ míní investigativní reportér týdeníku Respekt Jaroslav Spurný.
Petr Dudek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Obnovené líčení v kauze Čapí hnízdo u Městského soudu v Praze skončilo potvrzením původního osvobozujícího rozsudku. Andrej Babiš, který společně s Janou Nagyovou čelil žalobě z dotačního podvodu, připustil, že má z rozsudku radost. Jsou všechny pochybnosti o vině bývalého premiéra rozptýleny? Od mikrofonu vás zdraví Petr Dudek. Interview Plus.

  • Ve studiu je se mnou investigativní reportér týdeníku Respekt Jaroslav Spurný. Dobrý den. Dobrý den přeji. Vy jste sledoval včerejší líčení a zrovna tak jste byl u toho podstatně delšího v loňském roce. Změnily se nějak aktéři kauzy Čapí hnízdo během toho uplynulého roku? Vystupovali včera nějak jinak než před rokem, nebo byly třeba už klidnější, zkušenější?

  • Pokud budu brát aktéry, čili obžalované, tak Jana Nagyová vystupovala celou tu dobu velice seriózní, velice slušně a velice velice věc věcně a stejně vystupovala včera. Andrej Babiš si odpustil řadu řadu zbytečných slov. Před rokem byla jeho závěrečná řeč. Trvala přes přes dvě hodiny a byla vlastně úplně od věci ji včera mě napsaný dvě stránky mluvil k věci. Byl klidnější. Neodpustil si zase obvinění, že šlo o politický proces. Je nechápe. Vyšetřování kritizoval odvolací soud, který rozsudek zrušil loni atd. zase se snažil, protože si nebyl úplně jist, jak to dopadne, navodit tu atmosféru, že jde o nějaký politický proces, o kampaně, že je to nějaký vyřizování vyřizování účtů.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají