Pro a proti

Dát Ukrajině termín vstupu do EU? Stavění vzdušných zámků, hodnotí Bžoch. I symbolika je důležitou součástí, oponuje Gregorová

Pro a proti

Dát Ukrajině termín vstupu do EU? Stavění vzdušných zámků, hodnotí Bžoch. I symbolika je důležitou součástí, oponuje Gregorová
OPOVAŽTE SE MI TUHLE FOTKU VZÍT!! Volodymyr Zelenskyj a za ním vlajky Ukrajiny i Evropské unie

Plus

Podle serveru Politico se Brusel chystá zahájit přístupové rozhovory s Ukrajinou už před koncem roku. Vytvořila válka tlak na urychlení procesu rozšiřování? „Jeví se to tak. Nicméně kandidátský status má řada zemí, přistupování fungovalo, ale možná se o tom tolik nemluvilo,“ říká europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti). „Tlak jde směrem k Ukrajině nebo k Moldavsku a zcela opomíjí země, které před branami EU čekají už 20 let,“ naznačuje poslanec Jaroslav Bžoch (ANO).
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Od posledního rozšíření EU uplynulo 10 let. V unijních institucích jednotlivých členských zemích v posledních měsících sílí přesvědčení, že je nutné rozhodnout se, jak v tomto směru dále. Pro rozšíření unie se nyní jednoznačně vyslovil i český prezident Petr Pavel.

  • To je důležité nejenom posilovat EU, tak, jak ji známe dnes, ale usilovat i o to, aby zbývající země Evropy, které dosud nejsou integrovány ani v jednom uskupení, aby se stali součástí těchto uskupení, protože jedině tak budeme moci zaručit, že Evropa bude nejenom nebezpečná, ale prosperující a konkurenceschopná i do budoucna.

  • Je v zájmu ČR rychle přijmout do EU Ukrajinu, země západního Balkánu nebo třeba i Gruzii? Dobrý poslech přeje Jan Bumba. Pro a proti.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají