Osobnost Plus

Válka je mír? Ti, co to říkají, používají orwellovský slovník. Snad je to jen jejich nevědomostí, míní politolog Šír

Osobnost Plus

Válka je mír? Ti, co to říkají, používají orwellovský slovník. Snad je to jen jejich nevědomostí, míní politolog Šír
Jan Šír

Plus

Válka na Ukrajině rozhodně nekončí, nikdo nemá právo tlačit Ukrajince k příměří, navíc Rusové mají daleko děsivější cíle, tvrdí politolog Jan Šír. „Je totiž potřeba řešit akutní problém, který spočívá v tom, že Rusko v rozporu s mezinárodním právem používá sílu a okupuje části některých sousedních zemí. Rusové nenapadli pouze Ukrajinu, předcházela tomu agrese proti Gruzii v roce 2008,“ vypočítává.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Plus nikdo nemá právo, pravomoc a snad ani drzost tlačit Ukrajinu, aby se pod chimérou možného příměří s Ruskem vzdala nějakého území, říká a varuje Rusové mají mnohem děsivější cíle. Ukrajina je jen etapa. Jan Šír, politolog z Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy je dnešním hostem osobnosti. Plus. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den. Děkuji za pozvání.

  • A hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Tak pane Šíre, je úplně jasné, co by případně říkám případně následovalo po té etapě Ukrajina.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají