Osobnost Plus

Rusko se dřív rozpadne, než by se stalo rovnocenným partnerem Číny, uvažuje investiční bankéř Jonáš

Osobnost Plus

Rusko se dřív rozpadne, než by se stalo rovnocenným partnerem Číny, uvažuje investiční bankéř Jonáš
Ondřej Jonáš

Plus

Investiční bankéř Ondřej Jonáš se domnívá, že dlouhodobě největší nebezpečí pro západní svět i Rusko představuje Čína. A největší strach z ukončení dodávek ruského plynu po plánované odstávce Nord Stream 1 zase mají Němci. „A oprávněně,“ říká v Osobnosti Plus. „Angele Merkelové se podařilo zvýšit závislost Německa na ruské energetice z asi 30 na 40 procent.“ Poslechněte si repízu pořadu z 11. července 2022.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • To nebezpečí, které Putin představuje pro vlastní normální ruské občany a pochopitelně i nejakutněji proti Ukrajině a proti nám všem, jen stoupá a musím se přiznat, že z toho mám velké obavy, řekl už tři dny po začátku ruské invaze na Ukrajinu muž, který již řadu let přednášel mimo jiné na Harvardu a pracoval mimo jiné pro americký FED, tedy americkou centrální bankou. Investiční bankéř Ondřej Jonáš mým dnešním hostem. Vítám vás tady. Dobrý den.

  • Děkuji za pozvání. Dobrý.

  • A hezký den vám přeje taky Barbora.

Více z pořadu