Osobnost Plus

Izrael byl Íránem napaden a musí se velmi důrazně bránit. Nehledě na Bidenovu kritiku, myslí si amerikanista Klvaňa

Osobnost Plus

Izrael byl Íránem napaden a musí se velmi důrazně bránit. Nehledě na Bidenovu kritiku, myslí si amerikanista Klvaňa
Tomáš Klvaňa

Plus

Návštěva premiéra Petra Fialy (ODS) v Bílém domě je podle vysokoškolského pedagoga New York University v Praze Tomáše Klvani důležitá. „Na Bílý dům se stojí velká fronta, všichni se tam chtějí dostat. My nemáme ve světě úplně největší palebnou sílu ohledně ekonomiky, takže je dobré, že tam premiér přijel právě v tuto chvíli. A koneckonců je to plus, protože nám to umožňuje hrát v krizových momentech naší vlastní kartou, kterou naše vláda hraje docela dobře.“
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Americký prezident Joe Biden sice včera přijal v Oválné pracovně českého premiéra Petra Fialu, ale současně řeší situaci nesrovnatelně většího významu totiž hledá cesty, jak zabránit válce íránskou. Izraelské Joe Biden je proti odvetě Izraele směrem k Íránu a není jasné, bude-li vyslyšen. Jasné ale je, že když varoval Írán před útokem na Izrael, vyslyšen nebyl. Začíná osobnost + s Tomášem Klvaňou z New York. Je nedodali si ty prachy. Vítám vás.

  • Tady. Tomáši. Dobrý den. Dobrý den a hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Musíme, aspoň krátce k návštěvě českého premiéra v Bílém domě. Není největším úspěchem této návštěvy vlastně fakt, že se vůbec konala v tom super napjatém období pro Joe Bidena?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají