Interview Plus

Rusku posíláme za ropu a plyn půl miliardy korun denně. Když přestaneme, zdroje ruského rozpočtu vyschnou, míní podnikatel Krogman

Interview Plus

Rusku posíláme za ropu a plyn půl miliardy korun denně. Když přestaneme, zdroje ruského rozpočtu vyschnou, míní podnikatel Krogman
Petr Krogman, majitel zemědělské společnosti Agromino

Plus

Plynovodem Nord Stream 1 nyní kvůli údržbě neproudí z Ruska do Německa prakticky žádný plyn. Němečtí politici se obávají, že se dodávky neobnoví ani po ukončení oprav. Podle podnikatele Petra Krogmana by ale právě ukončení dodávek ruského plynu mělo být naším cílem a nikoli obavou. „Pomůže nám to zachránit nejen naši ekonomiku, ale v zásadě i svobodu, protože to zastaví válku na Ukrajině,“ míní.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Plynovodem Nord Stream jedna neproudí v těchto dnech prakticky žádný plyn. Z potrubí vedoucí z Ruska do Německa po dně Baltského moře je odstaveno kvůli každoroční údržbě. Z podnikatelských i politických kruhů v Německu se ozývá obava, že Rusové dodávky neobnoví ani po ukončení údržby 25. července jsou ale obavy na místě. Nemají evropské země skutečně jinou možnost, než čekat na to, jak se rozhodne Kreml? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes podnikatel Petr krok Man, majitel společnosti Agrofert, která patří mezi významné zemědělské podniky na Ukrajině. Dobrý den. Dobrý den. Vy jste o tom, jak problematické je v dnešní době odebírat plyn z Ruska, hovořil v několika rozhovorech. Jak ilustrativní je to, co sledujeme nyní v souvislosti s odstávkou plynovodu Nord Stream?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu