Osobnost Plus

Rusové na nás vypálili dělostřeleckou salvu. Měli jsme ale obrovské štěstí, popisuje zahraniční zpravodaj ČT Papadopulos

Osobnost Plus

Rusové na nás vypálili dělostřeleckou salvu. Měli jsme ale obrovské štěstí, popisuje zahraniční zpravodaj ČT Papadopulos
Andreas Papadopulos

Plus

„Smál jsem se v pár vyhrocených situacích, i v jedné hraniční na Ukrajině. Tam byl smích asi obranným mechanismem,“ popisuje Andreas Papadopulos, zahraniční zpravodaj České televize v Polsku, který byl několikrát jako válečný zpravodaj ve válčící Ukrajině. Tehdy jeli do obléhaného ukrajinského Bachmutu, který byl ze tří stran obklopen ruskými vojsky.
Michael Rozsypal

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Z plus ostravský rodák s řeckými kořeny se velmi rychle v zahraniční redakci ČT propracoval na post zpravodaje v Polsku a po startu ruské invaze na Ukrajinu byl několikrát válečným reportérem z napadené země a šlo mu také o život. Tu noc jsem neusnul. Mám však vzácný dar ráno všechno spláchnout a nezabývat se tím. Říká, jaké to je být válečným zpravodajem a zahraničním zpravodajem ještě před třicítkou. Jaká je situace na Ukrajině a taky v Polsku. Novinář Andreas Papadopulos jemu je mým dnešním hostem. Vítej. Ahoj. Dobrý den.

  • Ahoj. Dobrý den posluchačům a vlastně i diváků.

  • Já jsem Michael Rozsypal a přeji dobrý poslech.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají