Online Plus

Pozor na falešné weby napodobující státní instituce. Kradou přihlašovací údaje a působí velmi přesvědčivě, hodnotí Koubský

Online Plus

Pozor na falešné weby napodobující státní instituce. Kradou přihlašovací údaje a působí velmi přesvědčivě, hodnotí Koubský
hackeři, podvod, technologie, počítač (ilustrační foto)

Plus

V Česku stoupá počet pokusů vylákat z lidí jejich citlivá data pomocí podvržených webů napodobujících stránky státních institucí. Ve své situační zprávě za březen o tom informoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Jeho ředitel Lukáš Kintr pak v ČT řekl, že ve spolupráci se správcem české národní domény sdružením CZ.NIC už úřad nechal od loňského srpna zablokovat kolem pěti stovek podobných domén.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Google pracuje na nové podobě svého vyhledávače. EU se zřídila centrum pro studium algoritmů. Podvodníci lákají data přes podvržené státní weby a z webu datových schránek zmizí jména a adresy lidí. To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás také dnes provází David Slížek.

  • On-line plus.

  • Já samozřejmě u mikrofonu vítám také našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Ahoj Petře.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají