Leonardo Plus

Poslechněte si celý exkluzivní rozhovor s mezioborovým akademikem Václavem Smilem

Leonardo Plus

Poslechněte si celý exkluzivní rozhovor s mezioborovým akademikem Václavem Smilem
Václav Smil (1943), kanadský vědec českého původu, emeritní profesor University of Manitoba ve Winnipegu

Plus

Teze o globálním byznyse a ekologii emeritního profesora Univerzity of Manitoba Václava Smila si považují i přední američtí byznysmani. Jeho pohled na fungování světa je vysoce respektován. Mezi oblíbeného autora ho řadí například i Bill Gates.
Jan Bumba, Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Host dnešního Leonarda. Plus emeritní prof. kanadské univerzity o humanitou Václav Smil ve všech svých pracích zdůrazňuje, že je nutné používat fakta, čísla, statistiky. Věnuje se historii technologického a ekonomického vývoje lidstva, stejně jako energetice a životnímu prostředí. Dnes natáčíme na konferenci Alter eko v Kostelci nad Orlicí. Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Leonardo.

  • Hostem je dnes kanadský vědec českého původu, odborník na energie, životní prostředí a také historii technologického a ekonomického růstu. Emeritní prof. kanadské univerzity v money trouba Václav Smil. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají