Online Plus

Když zakážeme politikům lhát ve veřejném prostoru, tak už od nich neuslyšíme ani slovo, glosuje Koubský

Online Plus

Když zakážeme politikům lhát ve veřejném prostoru, tak už od nich neuslyšíme ani slovo, glosuje Koubský
Petr Koubský, redaktor Deníku N

Plus

Služba X, dříve známá jako Twitter, oznámila, že znovu začne zobrazovat placenou politickou reklamu ve Spojených státech. Firma ji globálně zakázala koncem roku 2019 s tím, že dosah politických prohlášení si mají politici zasloužit, a ne koupit. Dnes firma vlastněná podnikatelem Elonem Muskem změnu vysvětluje tím, že chce umožnit co nejširší svobodu slova.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vhodné telefonáty, politická reklama na sociálních sítích, umělá inteligence v kancelářských programech a ruský technologický miliardář odsoudil invazi na Ukrajinu. To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás dnes provází David Slížek.

  • On-line plus.

  • Zřejmě ani dnes na to nebudu sám. U mikrofonu na dálku přes internet vítám našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Ahoj Petře. Ahoj Davide. Umělá inteligence míří do kancelářských programů. Firma Google na své vývojářské konferenci dala firmám k testování chytrého asistenta duet já jsem, který funguje v balíku jejích kancelářských programů. Vlk spis umí navrhnout odpověď na e-mail, sestavit z dat tabulku na základě krátkého textového zadání vytvořit prezentaci nebo napsat zápis z porady, kterou firma vede přes on-line video dojet já je zatím dostupný jen větším firmám, které si za kancelářské programy Googlu platí předplatné. V budoucnu za něj Google bude chtít inkasovat 30 dolarů za každého uživatele, který s ním bude chtít pracovat. Na velmi podobném chytrém asistentovi pracuje také konkurenční Microsoft. Jeho kopilot má velmi podobné funkce i cenu. Za jakých podmínek budou moci tyto nástroje používat také menší firmy nebo jednotlivci, zatím není jasné. Petře, není to úplně samozřejmě překvapení. Obě firmy představili ten záměr podobné chytré asistenty představit už před několika měsíci, ale teď tady máme opravdu o otevřené testovací kolo, do kterého se může teoreticky přihlásit jakákoliv firma, která už si tady platí nějaké předplatné firemní. Jak velký převrat v kancelářské práci podle tebe tito ti chytří a já jí? Asistenti založení na generativní AI bude?

Více z pořadu