Online Plus

Elon Musk je posedlý apokalyptickým uvažováním. Proto znemožnil ukrajinský útok na ruskou flotilu, soudí Koubský

Online Plus

Elon Musk je posedlý apokalyptickým uvažováním. Proto znemožnil ukrajinský útok na ruskou flotilu, soudí Koubský
Elon Musk

Plus

Miliardář Elon Musk svým rozhodnutím loni znemožnil ukrajinské armádě zaútočit na ruskou flotilu u města Sevastopol. S odkazem na čerstvě vydaný Muskův životopis to napsala americká média. Musk posléze informaci potvrdil. Šlo podle něj o to, že nepovolil rozšíření pokrytí internetovým připojením ze své satelitní sítě Starlink právě na oblast Sevastopolu, i když jej o to ukrajinská vláda žádala. Ukrajinské automatické námořní drony se bez připojení nemohly dostat k cíli.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Auta, která sbírají data o svých řidičích. Nový je i model od firmy. Med a připojení k internetu jako zbraň ve válce a příliš zářící chytrý telefon to jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás také dnes provází David Slížek.

  • On-line plus.

  • Samozřejmě jako vždy u mikrofonu. Na dálku přes internet vítám také našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Ahoj Petře. Ahoj. Davide. Francouzský regulační úřad a NFR otestoval 141 modelů chytrých telefonů a pak přišel s tím, že jeden z nich nevyhovuje tzv. vyzařovacím limitům. Jde o iPhone 12, který společnost Apple začala prodávat v roce 2020. Podle úřadu přístroji překračuje povolené maximum vyzářené energie, které upravují pravidla EU. Jde o tzv. měrný absorbovaný výkon pro případ, kdy uživatel drží telefon v ruce kousek od těla. Limit čtyři watty na kg telefon překročil o 1,74 setin Fortuna kg. Úřad proto ve Francii zakázal prodej tohoto modelu a vyzval firmu Apple, aby situaci napravila. Pokud tak neučiní, hrozí jí stažením všech iPhonů 12 z oběhu. Byl ve své reakci vyjádřil překvapení. Telefon podle něj před uvedením na trh úspěšně prošel celou řadou oficiálních certifikací. Petře, já jsem teď tady vychrlil na posluchače několik cizích slov, cizích veličin. Možná bychom mohli začít třeba právě vysvětlením, o co vlastně jde, o čem vlastně mluvíme, co znamená ta veličina měrný absorbovaný výkon vad na kg. Můžeš v tom udělat trošku jasněji?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají