Názory a argumenty

Poslechněte si všechny středeční komentáře s Radko Kubičkem

Názory a argumenty

Poslechněte si všechny středeční komentáře s Radko Kubičkem
Radko Kubičko, komentátor Českého rozhlasu Plus

Plus

Pravomoci přímo voleného prezidenta nezvyšovat. Škoda, Čapí hnízdo ještě nekončí. Pokles cen nemovitostí? Jen ať přijde. V energetické válce Putin prohrává. Harry vs. Monarchie. 
Radko Kubičko

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Opozice chce hlasování o nedůvěře vládě. Premiér Fiala se toho nebojí. Rekonstrukci vlády nechce. Pravomoci přímo zvoleného prezidenta by se neměly zvyšovat. Čapí hnízdo ještě nekončí pokles cen nemovitostí. Jen ať přijde. V energetické válce Putin prohrává a princ Harry kontra britská monarchie. To jsou titulky našeho komentářového pořadu. Od mikrofonu vás zdraví Radko Kubičko.

  • Názory a argumenty.

  • Opoziční hnutí ANO vyhlásilo záměr vyvolat hlasování v PS o nedůvěře vládě. Chce za tím účelem začít shromažďovat podpisy poslanců. K vyslovení nedůvěry vládě je třeba nadpoloviční většiny všech poslanců. Tu ale nemá ani ano, ani celá opozice. Premiér Petr Fiala se tedy vyslovení nedůvěry vládě, nebo jí tam a stále jasnou většinu. Na stole je ale revize programového prohlášení, nějaká rekonstrukce. Změny v personálním obsazení vlády se ale neplánují. Ve studiu vítám komentátora ČRo Petra Hartmana. Dobrý den. Dobrý den. Jak číst tady tyto informace? Je to jen obvyklé přetahování mezi vládou a opozicí, nebo je potenciál na nějakou změnu politické situace?

Více z pořadu