Osobnost Plus

Většina těch, co chodí demonstrovat na Václavské náměstí, nemá vůbec žádnou ochotu pro něco trpět. Chtějí jen vyšší komfort, říká farář a disident Rejchrt

Osobnost Plus

Většina těch, co chodí demonstrovat na Václavské náměstí, nemá vůbec žádnou ochotu pro něco trpět. Chtějí jen vyšší komfort, říká farář a disident Rejchrt
Miloš Rejchrt, evangelický farář a disident (v letech 1980–1981 mluvčí Charty 77)

Plus

Putinova síla v Rusku neslábne a stále je spoustu lidí, kteří za ním stojí. „Politik se vždy snaží voličům zalíbit, ale jde o to, jestli chce vítězství dosáhnout za každou cenu a jestli mu opravdu stojí za to být potom oblíbeným vůdcem tupého stáda. Stáda, které nažene tam, kam bude chtít, třeba i do záhuby,“ říká evangelický farář a bývalý disident Miloš Rejchrt, který jako kněz strávil z rozhodnutí komunistů 17 let u parních kotlů.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Má slovo byla Barbora Tachecí. Začíná pořad osobnost. Plus.

  • Politik se vždy snaží voličům zalíbit, ale jde o to, jestli chce vítězství dosáhnout za každou cenu a jestli mu opravdu stojí za to být potom oblíbeným vůdcem tupého stáda. Stát a které ne, že ne. Tam, kam bude chtít. Třeba i do záhuby, říká muž, který jako kněz strávil z rozhodnutí komunistů 17 let u parních kotlů. Evangelický farář a bývalý disident Miloš Rejchrt mým dnešním hostem. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den a hezký den z plusu. Přeje taky Barbora Tachecí.

  • Také Putin je podle vás tím oblíbeným vůdcem tupého stáda, nebo se mu to s tou mobilizací už trošku rozpadá?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají