Leonardo Plus

Víra může na prvním rande otevřít debatu o hodnotách. Je to ale ta nejintimnější věc, říká terapeut Vojtko

Leonardo Plus

Víra může na prvním rande otevřít debatu o hodnotách. Je to ale ta nejintimnější věc, říká terapeut Vojtko
Jan Vojtko, psychoterapeut, specializující se na párovou a individuální terapii

Plus

Na kolikáté schůzce se sympatickou osobou se odvážíte zeptat na to, jak to má s vírou a jestli vůbec v něco věří? Proč to není téma běžné konverzace? „Víra je nejintimnější věc. Svůj systém víry nikomu nevysvětlíte. Je to tak iracionální, že jakékoliv racionální argumenty od partnera nás můžou bolet a velmi zraňovat,“ vysvětluje v pořadu Leonardo Plus párový terapeut Jan Vojtko.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Kolikáté schůzce se sympatickou osobou se odvážíte zeptat na to, jak to má s vírou a jestli vůbec v něco věří. Není to úplně téma běžné konverzace, že? A přemýšleli jste někdy proč? Jaký vztah máme k bohu, víře jako takové nebo k otázkám života a jeho konce? A hlavně proč bychom ji měli vůbec věnovat pozornost, o tom budeme mluvit v dnešním Leonardo. Plus. Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Leonardo.

  • A přestože budeme mluvit o víře a spiritualitě, tak tady nebudou vítat teologa, ale budu vítat terapeuta, protože nám půjde hlavně o ten vztah, který máme k bohu a k těmto věcem. Dobrý den přeji ve studiu terapeutovi. Jen o Vojtkovi.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají