Leonardo Plus

Proč někteří odmítali roušky a očkování? Selhala důvěra veřejnosti v politiky, soudí bioetik Vácha

Leonardo Plus

Proč někteří odmítali roušky a očkování? Selhala důvěra veřejnosti v politiky, soudí bioetik Vácha
Římskokatolický kněz Marek Orko Vácha

Plus

Jak jsme viděli zvláště během pandemie covidu-19, důvěra veřejnosti ve vědu se zdá být otřesena. O tom, proč věřit vědcům, i kdy jim raději nevěřit, hovoří host Leonarda Plus Marek Orko Vácha, katolický teolog a kněz, ale také molekulární biolog a bioetik z Ústavu etiky a humanitních studií 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.
Lucie Vopálenská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobrý den. Začíná Leonardo +. Pořad, ve kterém se o vaši přízeň uchází spolu s renomovanými vědci, kteří dokážou poutavě přiblížit otázky trápící současnou společnost a snad i vás osobně. Dnes si budeme povídat s Markem Váchou, katolickým teologem, knězem, ale také molekulárním biologem a pedagogem. Marek Vácha Orco je skautská přezdívka. Je přednostou ústavu etiky a humanitních studií třetí lékařské fakulty Univerzity Karlovy a věnuje se tedy především bioetice, lékařské etice. Dobrý den, vítejte ve studiu. Dobrý den. Tentokrát se budeme bavit hlavně o důvěryhodnosti vědy a vědců. Proč jim věřit a kdy jim raději nevěřit. Příjemný poslech přeje Lucie Vopálenská.

  • Leonardo.

  • Marku, komu ve vědě vy sám věříte a komu ne? Kde vy sám máte tu hranici?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají