Leonardo Plus

Mezi africkými kmeny jsem zažil postupy, které nedávaly smysl, popisuje farmaceut Havlíček

Leonardo Plus

Mezi africkými kmeny jsem zažil postupy, které nedávaly smysl, popisuje farmaceut Havlíček
Stanislav Havlíček, kniha Syn Buvola

Plus

Farmaceut Stanislav Havlíček se pravidelně vrací na mise s Lékaři bez hranic do oblastí, kde chybí zdravotní péče. Spolupracuje tam s místními lékaři a farmaceuty. „V Jižním Súdánu moji kolegové měli v lepším případě ukončenou střední školu. Učili jsme je procesy a servisy, ale nechtěli jsme po nich farmakologii. Jen jsme potřebovali, aby dokázali udržet lékárenský sklad v patřičných normách – správná teplota, vlhkost. Aby nejdřív brali léky s kratší expirací,“ popisuje.
Andrea Skalická

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Boj s COVIDem se před více než rokem pustili nejenom vědecké kapacity, ale také nejrůznější neziskové organizace. Jednou z těch nejviditelnějších a nejužitečnějších jsou v současné situaci Lékaři bez hranic. Zdravotnickou pomoc nabízejí i v době COVIDu. Tam, kde je to třeba pětkrát, se na misi vydal také lékárník Stanislav Havlíček. Z té poslední mise v Palestině se vracel doslova pět minut po 12.. Ve chvíli, kdy se mezi Palestinci a Izraelci znovu rozhořel letitý konflikt. Nejen o tom, jak se s krizovou situací vypořádal, bude řeč v dnešním Leonardo plus. Dobrý poslech přeje od mikrofonu Andrea Skalická.

  • Leonardo.

  • Farmaceut doktor Stanislav Havlíček, někdejší prezident České lékárnické komory a dosavadní člen jejího představenstva, je dnes hostem Leonarda. Plus. Vítejte ve studiu. Dobrý den. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají