Leonardo Plus

Jak lékárníci změnili svět? Dnešní náplast se vyvinula z kaučukového flastru, popisuje farmaceut Havlíček

Leonardo Plus

Jak lékárníci změnili svět? Dnešní náplast se vyvinula z kaučukového flastru, popisuje farmaceut Havlíček
Lékárna U Bílého jednorožce byla v provozu nepřetržitě od roku 1639 do roku 1966

Plus

Lékárníci stojí za mnoha vynálezy a objevy, které nás v životě obklopují.  Tvrdí to ve své knize doktor farmacie a lékárník Stanislav Havlíček, autor knihy Lékárníci mění svět. Příkladem za všechny může být to, co dnes považujeme za věc zcela běžnou: náplast. „Prošla dlouhým vývojem od kaučukového flastru až po dnešní náplast, ze které se uvolňují účinné látky do těla uživatele,“ nastiňuje dlouhý příběh dnešní náplasti.
Andrea Skalická

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nikdy si nepřestávejte představovat, co by se dalo vylepšit citátem kolena Murdocha, lékárníka, veterináře a držitele takřka 50 patentů. Otevíráme dnešní Leonardo +. Tentokrát ho věnujeme vynálezům lékárníků, které změnily svět a dodnes ovlivňují životy každého z nás. Jsou mezi nimi sycené limonády, řasenka, opalovací krémy anebo třeba jednorázové injekční stříkačky. Příběhy, které se k těmto objevům vážou, sepsal lékárník Stanislav Havlíček. A my vám je dneska spolu představíme. Dobrý poslech přeje od mikrofonu Andrea Skalická.

  • Leonardo.

  • Hostem Leonarda plus je autor knihy lékárníci mění svět PharmDr. Stanislav Havlíček. Vítejte ve studiu. Dobrý den. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají