Jak to vidí...

Analytik Nerad: Obavy, co bude, ženou Slováky do náruče Fica. Jak rozumět současnému Slovensku?

Jak to vidí...

Analytik Nerad: Obavy, co bude, ženou Slováky do náruče Fica. Jak rozumět současnému Slovensku?
Slovenský expremiér Robert Fico (na snímku ze 14. září 2023)

Dvojka

Do předčasných parlamentních voleb na Slovensku zbývá necelý týden. O co všechno nyní Slováci hrají? Opravdu hrozí, že se Slovensko vzdá demokracie? Co je příčinou takového obratu? A jak by případné vítězství Roberta Fica ovlivnilo slovenskou zahraniční politiku včetně spolupráce Visegrádu? Dění na Slovensku přiblíží vedoucí zahraniční redakce Českého rozhlasu Filip Nerad.
Filip Nerad, Jan Burda

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • Půl 9.. 30. září na Slovensku proběhnou předčasné parlamentní volby. I když Česko a Slovensko žijí, už je 30 let každé vlastní život, zájem jedné země o druhou stále přetrvává. Přesto to teď trochu vypadá, že se nám Slovensko v poslední době v jistém smyslu vzdaluje a stále méně mu dokážeme rozumět. My to dnes a právě teď zkusíme napravit v pořadu, jak to vidí. A to společně s Filipem Neradem, vedoucím zahraniční redakce ČRo a specialistou na evropskou politiku. Vítám tě, Filipe. Dobré ráno. K poslechu zve také Jan Burda.

  • Filipe, když člověk prochází různé novinové komentáře k těm nadcházejícím slovenským předčasným slovenským parlamentním volbám, tak ty jsou plné různých formulací. Vyhlížejí Slováci opravdu nejdůležitější volby za posledních 20 let? A pokud ano, tak proč?

Více z pořadu