Jak to vidí...

Politolog Kopeček: Bitky politiků, prezidentka jako zlo. Parlamentní volby na Slovensku dokazují, jak polarizovaná tamní politika je

Jak to vidí...

Politolog Kopeček: Bitky politiků, prezidentka jako zlo. Parlamentní volby na Slovensku dokazují, jak polarizovaná tamní politika je
Richard Takáč, Robert Fico a Ľuboš Blaha (Smer-SD) před budovou slovenského parlamentu

Dvojka

Vládní krize na Slovensku si vyžádala předčasné parlamentní volby. Původně se měly konat až v roce 2024. Kdo má největší šanci sestavit novou vládu? O co všechno se nyní hraje? A jak se výsledky mohou promítnout u nás? Politolog Lubomír Kopeček v audiozáznamu ještě probere kauzy Andreje Babiše a přiblíží mimo jiné i to, proč žaluje slovenské ministerstvo vnitra.
Lubomír Kopeček, Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • Bylo půl deváté. Hostem pořadu, jak to vidí je dnes politolog Lubomír Kopeček z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Zdravím do Brna. Dobrý den.

  • Krásný den. Děkuji za pozvání. A omluví se Babiš Kalouskovi? Vrátí se kauza Čapí hnízdo před soud? Je tzv. lex Babiš dvě protiústavní. Jak žaluje u Ústavního soudu hnutí ANO? Proč Babiš žaluje slovenské ministerstvo vnitra a co všechno se o co všechno se hraje v předčasných parlamentních volbách na Slovensku? Tak to jsou některá z našich témat. Příjemný poslech vám přeje Vladimír Kroc.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají