Jak to vidí...

Politolog Just: Krach jednání o důchodové reformě není neúspěch prezidenta. Chybí vůle obou stran

Jak to vidí...

Politolog Just: Krach jednání o důchodové reformě není neúspěch prezidenta. Chybí vůle obou stran
Kandidátku hnutí ANO do eurovoleb v příštím roce povede Klára Dostálová (u řečnického pultíku)

Dvojka

Opoziční hnutí ANO zrušilo účast na plánovaném jednání o důchodové reformě. Prezident Petr Pavel vyjádřil své zklamání, schůzku nicméně zachová. Co postoj nejsilnější opoziční strany vypovídá o české politické scéně? „Není to neúspěch prezidenta. Záleží na vůli a ochotě vlády a opozice se dohodnout,“ komentuje politolog. Stala se migrace podle Petra Justa hlavním českým tématem před evropskými volbami? A jak pád politické hvězdy TOP 09 Dominika Feriho změnil českou politiku?
Jan Burda, Petr Just

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Opozičního.

  • Hnutí ANO zrušilo účast na dnešním plánovaném jednání o důchodové reformě. Prezident Petr Pavel vyjádřil své zklamání. Prezident podle tiskové zprávě Hradu vnímá téma důchodů jako celospolečensky důležité a dlouhodobé, a proto se snažil vytvořit prostor pro politickou diskusi vlády a opozice. Připomenu, že prezident Pavel s vicepremiérem a ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou z KDU-ČSL a trojicí zástupců hnutí ANO. O penzijní reformě poprvé jednal 28. března, oznámil poté, že se všechny strany shodly.

  • Že věk odchodu do důchodu v Česku se bude muset v budoucnu prodlužovat. Ano následně tuto shodu popíralo.

Více z pořadu